Ve Şeytanlar Yeryüzüne İndiler

20,00 

Türkmen oyun yazarı İsmet Hürmüzlü‘nün Türkçe dilindeki eseri Ve Şeytanlar Yeryüzüne İndiler sadece Kerkük Kitapçısı’nda.

Stokta yok

SKU: 6849-39-2 Kategori: Etiketler: , ,

Kerkük doğumlu İsmet Hürmüzlü Devlet Tiyatro Sanatçısı, tiyatro oyuncusu, rejisör ve oyun yazarı olarak tanınmıştır. Yurt içinde ve yurt dışında sahneye koyduğu oyunlarla da takdir toplanmış bir sanatçıdır. Ömrünü tiyatroya veren Hürmüzlü, çoğu basılan oyunlar yazmış, yabancı dillerden Türkçeye oyunlar kazandırmış. Seslendirmeler yapmış, sesini ve sanatını geniş seyirci kitlelerine ulaştırabilmiştir. Ayrıca Öğretim Görevlisi olarak Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Bilim Dalında Oyunculuk üzerinde dersler vermiştir.

Ve Şeytanlar Yeryüzüne İndiler, başlığı altında kaleme aşınan iki perdelik bu oyun Gerçekçi Tragedya olarak yazılmıştır. Irak’ta yaşayan Türkmenlerin dramını dile getiren oyun yazarı ev sanatçı Hürmüzlü, yarım yüzyıl aşan sanat hayatını tiyatronun merkezinde geçirmiştir buna paralel olarak sanatçı, mensup bulunduğu toplumun maruz kaldığı baskıları, haksızlıkları, acıları ve büyük felaketleri yakından takip etmiş ve zaman zaman bunların bizzat ortasında yaşamıştır.

Bu eserinde sanatçı, toplumunun sürüklendiği dayanılmaz çileleri çarpıcı sahneler halinde sunmuş, insanı etkileyen ve derinden sarsan tablolarla dile getirmiştir. Sürükleyici olayları ve akıcı dili ile ön plana çıkan bu eseri bütün okuyucularımıza tavsiye ediyoruz.

Yayın EviKerkük Vakfı
ISBN978-975-6849-39-2
Sayfa78
DilTürkçe
Basım TarihiOcak 2010
Basım Yeriİstanbul
Baskı1. Baskı
Boyutlar17 × 10,50 cm

Henüz inceleme yok.

“Ve Şeytanlar Yeryüzüne İndiler” için ilk inceleme yapan siz olun.