Kerkük Vakfı Kimdir?

1997 yılında kurmuş olduğumuz KERKÜK VAKFI inandığımız davanın hizmetinde ilkelerimizin kurumsallaştığı bir yuva olarak düşünülmüştür. Bu Vakıf, her zaman insana dönük faaliyetlerin yapılacağı ve kalıcı hizmetlerin programlanacağı bir dava ve kültür ocağı kimliğiyle bir platform görevini üstlenmektedir.

Bahsedilen bu ocakta yıllardır üç dilde KARDAŞLIK dergisi, yanında yine üç dilde (Türkçe, Arapça ve İngilizce) kitaplar yayınlanmaktadır. Kitaplarımız genellikle Irak Türkmenleri ekseninde olup dünya kültüründe eksik olan konular yazarlarımız tarafından kaleme alınıp sunulmaktadır.

Irak Türkmenleri hakkında güvenilir bir yayın evi olmayı hedefleyip, yıllardır yayınladığımız KARDAŞLIK dergisinin yanında onlarca esere imza atan bu kuruluş herkesi hizmete çağırıyor. Yolumuzdan şaşmadan ve ilkelerimizden taviz vermeden bu yolun yolcusuyuz ve öyle de kalacağız.

Neden Kerkük Kitapçısı?

Daha geniş kitlelere ulaşmak ve değerli okuyucuların kolayca Irak Türkmenlerinin tarihi, edebiyatı, folkloru, mimari yapıları, dünya görüşleri vs. konuları içeren kitaplarımızı ve dergimizi elde etmelerini sağlamak amacıyla www.kerkukkitapcisi.com sitesini kurduk. Amacımız kar gütmek değildir. Irak Türkmenleri hakkında yer alan bilgileri edinmenin yolu olarak ana kaynağın www.kerkukkitapcisi.com adresi olmasının iddiasındayız.

Neden Biz?

Herkesi Kucaklıyoruz

Biz herkese ve her kesime eşit mesafede olup doğruların savunucusu olarak yolumuza devam edeceğiz. Bu doğrultuda da Irak Türkmenlerinin davası ve geleceği için çalışma kulvarında öncü olup herkesi kucaklayan bir konumda olacağız

Sağlam Bilgi Kaynağı Sunuyoruz

Yayınlarımız, pek çok akademik çalışmalarda kaynak mahiyetinde üniversite hocalarına, lisan ve lisansüstü öğrencilere, siyasetçilere, bürokratlara, yazarlara, medya dünyasına kendini verenlere en sağlam bilgi kaynağı olmuştur.

Okuyucu Odaklıyız

Yayınlarımız hakkında değerli okuyucularımızın her türlü görüş, öneri ve eleştirisine değer veren bir yayıneviyiz.
Hakkımızda
Yayıncı Sertifikası