Türkmen Gençlerle Başbaşa

Orijinal fiyat: 100,00 ₺.Şu andaki fiyat: 70,00 ₺.

Araştırmacı yazar Mahir Nakip‘in Türkmen gençlerin ortak bir ülkü etrafında toplamak için kaleme aldığı eseri Türkmen Gençlerle Başbaşa sadece Kerkük Kitapçısı’nda.

SKU: 74147-3-1 Kategoriler: , Etiketler: ,

Türkmen gençliğinin önünde millî mefkûresini besleyecek çok kaynak olduğu söylenemez. Milliyetçilik ile millî kültür arasında nasıl bir köprü kurabiliriz; vatanperverlik ile milliyetçilik arasında nasıl bir bağlantı var; devlet ve demokrasiye nasıl bakmalıyız; siyasette ahlaki değerler nelerdir; bir liderde aranan vasıflar neler olmalıdır; din ile milliyetçiliği nasıl bağdaştırabiliriz; din ile laiklik örtüşür mü; idealizm ve realizm birbirini tamamlar mı; nefsimizi eğitmenin Türkmen davasına ne gibi katkısı olur; mali fedakârlık yapmak gerekli mi; dostluk bir davaya katkı sağlar mı; Türkmen nüfus politikamız nasıl olmalıdır; kadına nasıl bir rol biçmeliyiz; ticaret bir çıkış yolu olabilir mi; diasporada Türkmen gençliği ne yapmalıdır; ferdi ahlakla toplumsal ahlak arasında nasıl bir bağ oluşturmalıyız; Türk dünyası içerisinde yerimizi nasıl alabiliriz; millî sembollere nasıl bakmalıyız; dil, edebiyat ve müzik davaya nasıl bir katkı sağlayabilir?

Nerede olursa olsun Türkmen gençleri bütün bu soruların cevabını artık tek bir kaynaktan elde edebilecektir. Bu kitabın amacı Türkmen gençlerini mümkün mertebe ortak millî bir mefkûre etrafında ve asgari müştereklerde bulaştırabilmektir.

 

Yayın EviKerkük Vakfı
ISBN978-605-74147-3-1
Sayfa144
DilTürkçe
Basım TarihiNisan 2022
Basım Yeriİstanbul
Baskı1. Baskı
Kapak TürüMat Kuşe
Kağıt Türü70gr Enzo Lux
Boyutlar19,5 × 12 cm
Dil

Türkçe