Türkiye Irak İlişkileri

Orijinal fiyat: 160,00 ₺.Şu andaki fiyat: 100,00 ₺.

Türkmen araştırmacı Erşat Hürmüzlü‘nün ikili ve uluslararası antlaşmalar ışığında Türkiye ile Irak ilişkilerini masaya yatırdığı bu değerli eseri sadece Kerkük Kitapçısı’nda.

SKU: 6849-95-8 Kategori: Etiketler: , ,

Türkiye ile Irak arasında sorun yaşanmadığı gibi, aralarındaki işbirliği ve dayanışma da pekiştirilmiştir. Bu ülkeler, ikili antlaşmaların yanında, çok taraflı uluslararası antlaşmalarla da ilişkilerini düzene sokmuşlardır.

Ortak pakt ve sözleşmelerin tarafı olan bu iki ülke, bölgenin güvenlik ve istikrarı için ciddî adımlar atmış, darbeler ve ideolojik girişimlerin yaşandığı bu bölgede emniyet limanına doğru yol almanın yollarını aramışlardır.

Son dönemlerde ortaya atılmış olan mesnetsiz bazı yorumlar, özellikle sosyal medya kanallarıyla yayılmış olan çarpık ve uydurma söylentiler yoluyla iki ülke arasındaki normal ilişkilere zarar vermek uğraşları, dikkatlerden kaçmamaktadır.

Bu kitapta bütün bu gerçekleri göz önüne sererek, iki ülke arasında var olan dostluk ve iyi komşuluk ilişkilerinin önemi ve bölge güvenliği bakımından katkısını tekrar hatırlatmak istedik.

Yayın EviKerkük Vakfı
ISBN978-975-6849-95-8
Sayfa160
DilTürkçe
Basım TarihiNisan 2021
Basım Yeriİstanbul
Baskı2. Baskı
Kapak TürüSert Kapak
Kağıt Türü80 gr. Enso Creamy
Boyutlar23,5 × 16,5 cm